Skip to content

Kraj rodzinny matki mej… – koncert Miejskiego Chóru Mieszanego LUTNIA

Kraj rodzinny matki mej… – koncert Miejskiego Chóru Mieszanego LUTNIA

W źródłach naszej kultury i tradycji tkwi wiele piękna, które warto celebrować. A jednym z najszlachetniejszych sposobów oddania hołdu bogactwu naszego muzycznego dziedzictwa jest śpiew. Właśnie dlatego warto wziąć udział w wyjątkowym koncercie Miejskiego Chóru Mieszanego LUTNIA, który przygotował dla swoich słuchaczy niezapomniany wieczór pełen polskości, pieśni i emocji.

Podczas koncertu „Kraj rodzinny matki mej…” uczestnicy będą mieli okazję przenieść się w nieodległe czasy minionych pokoleń, gdy świetność polskiej kultury kwitła na salonach, a powszednie dźwięki przyszłości wydawały się jeszcze odległe echem. Nie zabraknie tu i artystycznych wrażeń, i towarzyskich uniesień.

Miejski Chór Mieszany LUTNIA to jedna z najstarszych amatorskich grup o tego rodzaju muzycznym na terenie Polski. Założony został w 1919 roku, a dzięki pasji oraz nieustającemu zaangażowaniu jego członków stanowi integralny element życia kulturalnego regionu. Chór nie tylko występuje na licznych przeglądach i festiwalach chóralnych, ale także samodzielnie organizuje koncerty, które przyciągają liczną publiczność.

Misją zespołu jest pielęgnowanie i promowanie polskiej i światowej kultury muzycznej, w szczególności odbudowywanie tradycji śpiewu chóralnego i przekazywanie jego wartości kolejnym pokoleniom. Repertuar Chóru LUTNIA jest bardzo różnorodny – sięga od utworów muzyki dawnej i romantycznej, przez XX-wieczne dzieła współczesne, po gospel.

Koncert „Kraj rodzinny matki mej…” stanowi doskonałą okazję do odkrycia głębi polskiego śpiewu oraz wartości rodzimej kultury ludowej. W programie nie zabraknie takich utworów, jak „Mazurek Dąbrowskiego”, „Gaude Mater Polonia”, czy też „Cztery pory roku” Wojciecha Kilara. Wspaniałym wydarzeniem będzie wykonanie dawnych pieśni patriotycznych.

Niech polska pieśń rozbrzmiewa w sercach! Chór LUTNIA szykuje dla swoich słuchaczy niezapomniane emocje i mnóstwo pięknych odczuć na ten koncertowy wieczór. Serdecznie zapraszamy!

Koncert odbywać się będzie pod dyrekcją doświadczonego dyrygenta Tomasza Szymańskiego – wielkiego miłośnika polskiej muzyki chóralnej. To pod jego okiem Chór LUTNIA odnosi życiowe sukcesy i rozwija się jako zespół, który doceniają zarówno słuchacze, jak i eksperci.

Koncert „Kraj rodzinny matki mej…” odbędzie się w niezwykle malowniczej scenerii XIX-wiecznego pałacu, gdzie swoją siedzibę ma Chór Miejski LUTNIA. Nie czekaj więc dłużej – już dzisiaj zarezerwuj bilet, aby dołączyć do nas w tej dobrze płynącej podróży po krajach polskiej muzyki!

Kraj rodzinny matki mej… – koncert Miejskiego Chóru Mieszanego LUTNIA

To właśnie te słowa utworu legendarnej polskiej pieśni patriotycznej, które zwykle docierają do serc każdego Polaka, stały się mottem tegorocznego wyjątkowego koncertu w wykonaniu Miejskiego Chóru Mieszanego LUTNIA.

Nie sposób nie wzruszyć się, słuchając pięknych głosów chórzystów, którzy pod batutą dyrygenta Piotra Kądzielawskiego odśpiewali kolejno takie utwory jak „Serce w plecaku”, „Czerwone korale” czy właśnie wspomniana pieśń „Kraj rodzinny matki mej”. Również melodyjne i harmonijne aranżacje folklorystycznych piosenek z różnych regionów Polski wprowadziły magiczną atmosferę na sali koncertowej.

Koncert odbył się w Auli im. Adama Hauma, która była przepełniona fanami chóralnego śpiewu oraz miłośnikami pieśni patriotycznych i ludowych. To nie tylko okazja do spotkania artystów z publicznością, ale także możliwość wspólnego kultywowania i pielęgnowania łączącej nas spuścizny narodowej.

Miejski Chór Mieszany LUTNIA to zespół amatorski o bogatej tradycji sięgającej 1962 roku. Od tego czasu tworzyła swoją historię za sprawą zaangażowania wszystkich chórzystów oraz kierownictwa artystycznego. Repertuar zespołu składa się z szerokiej gamy gatunków, wśród których można znaleźć muzykę sakralną, klasyczną, współczesną, a także tradycyjne pieśni ludowe i patriotyczne. Miłość do Polski i jej różnorodnych dziel muzycznych towarzyszyła występom chóru od początku istnienia.

Chór na przestrzeni lat zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień na różnych festiwalach chóralnych. Ponadto, jego koncerty były wielokrotnie transmitowane w mediach: radiu i telewizji. Szczególne uznanie zawsze zdobywają występy poświęcone pamięci ważnych dla polskiego narodu rocznic i świąt.

Koncert „Kraj rodzinny matki mej” stanowi wyjątkowe wydarzenie kulturalne w naszym mieście, które łączy pokolenia Polaków, ucząc młodszego pokolenia naszych narodowych wartości oraz dając możliwość starszym członkom społeczności przywołania wspomnień związanych z najpiękniejszymi polskimi utworami.

Jest to niewątpliwie jeden z tych niezapomnianych wieczorów, podczas których dumnie i wzruszony patrzy się na chór, śpiewający z sercem pełnym miłości do rodzimej ziemi. Serdecznie zachęcamy każdego, kto nie miał jeszcze okazji uczestniczyć w uroczystościach organizowanych przez Miejski Chór Mieszany LUTNIA, by przyłączyć się do entuzjastów polskiej muzyki i dać się porwać jej wyjątkowej magii.