Skip to content

Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny

Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny

Wraz z nadejściem grudnia nasze domy, balkony i okna zaczynają się ubierać w świąteczne dekoracje. Doskonałym pomysłem na wprowadzenie atmosfery Bożego Narodzenia do wnętrza naszego mieszkania są stroiki świąteczne. Właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny!

Czym jest stroik świąteczny?

Stroik świąteczny to mała aranżacja roślinna, przeważnie wykonana z żywych gałązek drzew iglastych, ozdobiona bałwanami, bombkami, świecami czy innymi elementami dekoracyjnymi. Tradycyjny polski stroik bożonarodzeniowy często zawiera również motyw sianka – symbol pokoju i nadziei. Stroiki często pełnią rolę ozdoby na stole wigilijnym lub przy wejściu do domu.

Zasady konkursu

Chcemy nagrodzić Waszą kreatywność i zaangażowanie w tworzenie niepowtarzalnych stroików. Do konkursu można zgłaszać swoje prace od 1 do 20 grudnia. Wystarczy wykonać własnoręcznie stroik, sfotografować go i przesłać zdjęcie na adres e-mail: konkurs.stroiki@gmail.com razem z krótkim opisem oraz informacją o materiale, z jakiego został wykonany. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 grudnia na naszym portalu oraz w mediach społecznościowych.

Nagrody

Oprócz chwały i sławy zwycięzcy konkursu otrzymają cenne nagrody rzeczowe od sponsorów:

1. Miejsce: Voucher na 500 zł do wykorzystania w sklepie ze świątecznymi dekoracjami
2. Miejsce: Zestaw eleganckich bombek na choinkę
3. Miejsce: Wyjątkowy kalendarz adwentowy z niespodziankami

Inspiracje i pomysły

Jeżeli brakuje Wam pomysłu na to, jak ma wyglądać Wasz stroik, przygotowaliśmy kilka inspiracji. Przewodnimi trendami tegorocznych stroików są naturalność, minimalizm i recykling.

1. Wykorzystajcie gałązki drzew iglastych, takich jak świerk czy jodła, oraz suszone kwiaty i szyszki.
2. Dodatkiem egzotyki mogą być owoce cytrusowe, cynamon czy ananas.
3. Pomyślcie o dodaniu świateł LED – wprowadzą nieco magii do stroika.
4. Zastanówcie się nad wykorzystaniem materiałów recyklingowych – stare bombki czy opakowania zmieniają się w niecodzienne dekoracje.
5. Wielbiciele minimalizmu mogą skupić się na kilku prostych, ale efektownych elementach.

Niech moc świątecznej fantazji Was doprowadzi – do dzieła!

Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny: Czas pokazać swoje umiejętności!

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym każdy z nas pragnie otoczyć się pięknymi ozdobami i atmosferą, która wprowadza nas w ten niezwykły nastrój. Właśnie dlatego chcielibyśmy wprowadzić nieco radosnej rywalizacji, organizując konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. To doskonała okazja, aby pochwalić się swoimi kreatywnymi zdolnościami, jak również znaleźć inspiracje dla swoich przyszłych projektów dekoracji.

Regulamin konkursu:
1. Przedmiotem konkursu jest stworzenie stroika świątecznego – może być to zarówno tzw. zawieszka choinkowa, jak i kompozycja stołowa czy także dekoracja elewacji domu czy mieszkania.
2. Stroik musi być wykonany własnoręcznie przez uczestnika lub drużynę uczestniczącą.
3. Prace można nadsyłać od 1 do 20 grudnia 2021 roku na adres email: swiateczny.stroik@konkurs.pl lub osobiście dowieźć do siedziby organizatora.
4. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
5. W zgłoszeniu należy dopisać swoje imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail, na który organizator może przesłać informację o wynikach konkursu.

Kryteria oceny prac:
Prace konkursowe będą oceniane pod kątem estetyki, oryginalności, kreatywności oraz staranności wykonania. Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru dodatkowych kryteriów oceny według własnego uznania.

Nagrody:
1. Główna nagroda: Voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób w luksusowym hotelu;
2. Druga nagroda: Bony na zakupy o łącznej wartości 500 zł w galerii handlowej;
3. Trzecia nagroda: Romantyczna kolacja dla dwojga w renomowanej restauracji;

Dodatkowo, spośród wszystkich zgłoszeń najlepsze prace zostaną wystawione na specjalnej wystawie poświęconej stroikom świątecznym.

Dowiedz się więcej:

Aby dowiedzieć się więcej na temat konkursu oraz odwiedzić galerię zgłoszeń sprzed lat i zaczerpnąć inspiracji na własne projekty, odwiedź oficjalną stronę internetową konkursu: www.swiatecznystroik.pl.

Nie wahaj się i weź udział! Pokaż innym swoje niezwykłe pomysły na dekoracje świąteczne oraz ciesz się uznaniem i nagrodami! Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy i wyjątkowej atmosfery świąt Bożego Narodzenia!