Sekcja siatkówki

NAGRODA ASA KŁODZKIEGO JAK NAJBARDZIEJ ZASŁUŻONA!

Jak sobie radzą podopieczne trenera Antoniego Machcińskiego w sezonie 2012/2013 ? Bardzo dobrze! Sekcja Mini Siatkówki podbija całą Polskę, zajmując najwyższe lokaty w Ogólnopolskich Turniejach organizowanych w różnych miastach Polski.

Miniony tydzień był dla naszych siatkarek DEKALOGIEM doświadczenia, ogrywania się ale i prezentowania swoich umiejętności. To już dziesiąty turniej, na którym nasze Kłodzczanki godnie reprezentują barwy naszego klubu oraz miasta. Warto poświęcić chwilę uwagi i przeanalizować z jakimi znakomitymi zespołami rywalizują nasze zawodniczki, jakie zajmują miejsca oraz jak często są wyróżniane z pośród dziesiątek a czasem i setek dziewcząt.

Przypomnijmy , nasze siatkarki rozpoczęły sezon Ogólnopolskim Turniejem Mini Siatkówki Dziewcząt, który odbył się w październiku 2012 roku w Głuchołazach. Zajęły tam; "dwójki"- IV,V,VI miejsce, "trójki"- I miejsce, "czwórki"- I, II  miejsce. Kolejny turniej odbył się w Radomiu, Kłodzko reprezentowały zespoły "czwórkowe", które zajęły II i X miejsce. Prosto po zakończeniu imprezy, zawodniczki wróciły do swojego rodzimego miasta, by w następnym dniu sędziować mecze w Jesiennym Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt w Kłodzku. Tutaj Kłodzczanki zagarnęły wszystko co było możliwe." Dwójki" zajęły kolejno I,II,III oraz IV miejsce, "trójki" sięgnęły po złoto. Tylko trzy tygodnie miały siatkarki na zregenerowanie sił i zaprezentowanie się z jak najlepszej strony w III Andrzejkowym Turnieju Minini Siatkówki, który również odbył się w Kłodzku. Kolejny sukces!" Dwójki" zajmują I i II miejsce, na III miejscu lokuje się SP Smolnik, IV i V zajmują zawodniczki MMKS KŁODZKO. W kategorii" trójek" bezkonkurencyjne okazują się zawodniczki naszego, klubu plasując się na I miejscu, kolejne zajmują: SP 97 Wrocław, Sparta Paczków, SP 50 Wrocław, KS Olimpia Jawor, Salos Nowa  Ruda. Czwórki również nie dały odebrać sobie za wiele. Zespół MMKS KŁODZKO I zdobył złoto, MMKS KŁODZKO II poszczycił się srebrem natomiast brąz trafił do SP97 z  Wrocławia, kolejne miejsca przypadły: MMKS KŁODZKO III, Salos Nowa Ruda, KS Olimpia Jawor. Kłodzczanki otrzymały najwięcej wyróżnień , wśród 12 statuetek aż 8 trafiło  w ręce  naszych siatkarek
a otrzymały je w "dwójkach"- Martyna Kośko, Wiktoria Senator, Karolina Gołębiowska, w "trójkach" - Paula Kośko, Martyna Majka, w "czwórkach" - Paulina Synus, Weronika Łabanc, Magdalena Horoszczak.

Tydzień później zawodniczki MMKS KŁODZKO pojechały na podbój Płocka.  Smaku  zwycięstwa sprzed tygodnia nie dało się zapomnieć. Przypieczętowały to wysokie lokaty, potwierdzające wysoką formę naszych zawodniczek. W kategorii "dwójki' klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: I msc.- Rosario Victoria Lubowidz I, II. - MMKS KŁODZKO , III- Beta Błonie, IV- UKS 17 Kalisz, V- Rosario Victoria Lubowidz II, VI- MUKS Volley Płock. W rywalizacji wzięło udział 13 zespołów. "Trójki" - I miejsce- MMKS KŁODZKO, II - MUKS Volley Płock, III - UKS 17 Kalisz, IV- Siatkarz Koło, V - APS Opolanka, VI - Zawiercie. Tutaj również rywalizowało 13 zespołów. "Czwórki" - I miejsce Siatkarz Koło, II- MMKS KŁODZKO I, III - Rosario Victoria Lubowidz, IV - MMKS KŁODZKO II, V- Volley Płock I, VI- Volley Płock II. Rywalizowało 11 zespołów. Również na tym turnieju nasze  dziewczęta otrzymały statuetki jako wyróżniające się zawodniczki. W "dwójkach" otrzymała Martyna Kośko, w "trójkach" - Natalia Wieczorek, w "czwórkach"- Paulina Synus oraz Magdalena Horoszczak.

Tydzień po wyjeździe z Płocka ( 01.12.2012 roku)  zawitaliśmy w Rawie Mazowieckiej, biorąc udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt kategorii "czwórek". Tego dnia nasze siatkarki rozegrały aż po 14 meczów, które pozwoliły ustalić końcową klasyfikację w następującej wersji: I miejsce - UKS 6 Radom I, II- MMKS KŁODZKO I, III- UKS Dwójka Zawiercie, IV- Tomaszów Jocker, V- UKS Plas Warszawa I, VI- UKS Plas Warszawa II.  Zespół MMKS KŁODZKO II zajął VIII miejsce. Rawa Mazowiecka przyniosła nam wyróżnienia dla najlepiej rozgrywającej - Magdaleny Kurowskiej oraz dla Magdaleny Horoszczak - wyróżniającej się zawodniczki. W ten oto sposób zakończyliśmy rok 2012 aby wejść w 2013 rok również w jak najwyższej  formie.

05 stycznia 2013r , z samego rana nasze siatkarki stawiły się na Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt "trójek" i "czwórek" w Głogowie. Po całym dniu zmagań i zaciętej rywalizacji  Kłodzczanki zajmują najwyższe lokaty. Kategoria "trójki"- I miejsce MMKS KŁODZKO, II- Virtus Szlichtyngowa II , III- SP  Kosieczyn II, IV-  Virtus Szlichtyngowa I. Kategoria "czwórki"- I miejsce MMKS KŁODZKO I, II - Virtus Szlichtyngowa, III- Lubsko USA Beach Volley, IV - MMKS KŁODZKO II. Statuetki dla najlepszych zawodniczek otrzymały : Malwina Majka ( trójki), Paulina Synus (czwórki).

Jak wiadomo zima sprzyja zachorowaniom, 19.01.2013 roku w Warszawie odbył się Winter Cup 2013, organizowany przez kluby: MOS WOLA Warszawa oraz Spartakus Warszawa. Turniej ten zgromadził najlepsze zespoły czwórkowe w Polsce. Możliwość zagrania w takim turnieju dawało tylko zaproszenie. Zespół MMKS KŁODZKO I otrzymał je już w grudniu 2012 roku jako, cyt: "jeden z najlepszych zespołów w Polsce". Było nam niezwykle miło czytając te słowa. Parę dni przed wyjazdem zima dała znać o sobie. Cały skład podstawowy dopadła angina. Niestety była na tyle silna , że w dzień wyjazdu nie pozwoliła wstać z łóżka naszej rozgrywającej, która jest sercem drużyny. W mocno osłabionym składzie pojechaliśmy do Warszawy i tam niestety zajęliśmy IX miejsce. Warto nadmienić , iż turniej ten przyniósł wiele niespodzianek. Niepokonane dotychczas Mistrzynie Polski UKS 6 Radom , zajęły tam VII miejsce. Pozostałą część stycznia oraz cały luty Kłodzczanki wracały do formy , ciężko pracując na treningach.

01 marca br., siatkarki znów ruszyły do boju. Dwa dni rywalizowały w Miliczu,  do którego zjechały zespoły z każdej strony Polski pozwoliły ustalić końcowe wyniki:
w kategorii "dwójek" udział wzięły 34 zespoły - I miejsce - MMKS KŁODZKO II, II- UKS Sparta Vollleyball Kraków I, III- UKS Sparta Volleyball Kraków II, IV- UMKS Chrzanów, V- SP 48 Szczecin, nasz drugi zespół zajął IX miejsce. W kategorii "trójek" udział wzięło 25 zespołów- I miejsce SP 48 Szczecin, II - MMKS KŁODZKO, III - UKS VolleyWałcz I, IV- Bas Białystok, V- UKS Sparta Volleyball Kraków I. W "czwórkach " rywalizowało 20 zespołów. I miejsce zajął MKS MOS Wieliczka I, II- LTS Legionovia Legionowo, III- MOS WOLA Warszawa II, IV- MMKS KŁODZKO I, V- MMKS KŁODZKO II.

Dziesiątym turniejem, w którym wzięły dotychczas udział nasze zawodniczki był Virtus Volley Cup 9, który odbył się 08-09.03.2013 roku w Szlichtyngowej. W imprezie udział wzięły aż 93 zespoły, które zjechały się z całej Polski. Poziom jaki prezentowały zawodniczki był bardzo wysoki. Zmierzyły się ze sobą drużyny, które  w ciągu ostatnich dwóch lat zajmowały najwyższe lokaty w Mistrzostwach Polski Kinder + Sport w Zabrzu. Po dwóch dniach grania wyłoniono zwycięzców
i tak; w" dwójkach" I miejsce- SP Kosieczyn I, II- SP Kosieczyn III, III- SP Kosieczyn II, IV- Sparta Kraków, V- MMKS KŁODZKO I,VI- Ares Nowa Sól. W tej kategorii wiekowej udział wzięło aż 40 zespołów! "Trójki" grały 32 zespołami. I miejsce zajęła drużyna MMKS KŁODZKO, II - Pogodno SP 48 Szczecin, III- UKS 22 Kraków, IV- Sparta Kraków, V- Czwórka Aleksandrów Łódzki, VI- Siatkarz Jarocin. W "czwórkach" wystartowało 21 zespołów i tak kolejno: I miejsce- UKS  Czwórka Aleksandrów Łódzki, II- Energetyk Poznań I, III- MMKS KŁODZKO I, IV- Jedynka Września I, V- Virtus Volley Szlichtyngowa, VI- MMKS KŁODZKO II. Turniej ten również przyniósł wyróżnienia dla naszych siatkarek. Nagrodę MPV otrzymała Paula Kośko, natomiast  najlepszą przyjmującą została Paulina Synus.

Obecnie jesteśmy w trakcie eliminacji do największego Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt w Polsce - Kinder + Sport we wszystkich trzech kategoriach wiekowych. Pierwsze spotkania w Miliczu i Wrocławiu przyniosły nam dwa pierwsze i jedno drugie miejsce. Kwiecień ostatecznie pokaże, które zespoły awansują od Mistrzostw Polski.

MMKS KŁODZKO  to nie tylko Mini Siatkówka, nasze MŁODZICZKI zdobyły BRĄZOWY MEDAL Mistrzostw Dolnego Śląska młodziczek w sezonie 2012/2013, który przebiegał od 07.10.2012 do 17.02.2013 roku. Nasze dziewczęta zanim weszły do finałowej "CZWÓRKI" rozegrały turnieje w Nowej Rudzie, Wałbrzychu, Kłodzku ( I faza), następnie w Oławie, Legnicy, Kamiennej Górze, Kłodzku (ćwierćfinał) oraz Trzebnicy, Jaworze i Kłodzku ( półfinał). W w/w turniejach nasze młodziczki wygrały wszystkie mecze awansując do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO,
w którym ostatecznie zajęliśmy III miejsce na Dolnym Śląsku. Lokata ta dała MMKS Kłodzko awans do 1/8 FINAŁU MISTRZOSATW POLSKI, który odbędzie się w Drawsku Pomorskim 22-24 marca 2013 roku.

Reasumując; nagroda , którą otrzymał z rąk burmistrza Bogusława Szpytmy trener Antonii Machciński, jak widać trafiła w jak najbardziej odpowiednie ręce, o siatkarkach z Kłodzka mówi cała Polska! Warto nadmienić, że na sukces dziewczynek pracują również ich rodzice, którzy często wożą swoje pociechy setki kilometrów aby mogły grać, grać i jeszcze raz grać. Wspierajmy kłodzką siatkówkę bo warto!

Joanna Synus

Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo Telekomunikacyjne informujemy, że strona internetowa KCKSiR używa cookies w celu polepszenia komfortu użytkowania, w celach statystycznych oraz normalnego funkcjonowania serwisu. Nie są zbierane żadne dane osobowe do kontaktowania się z użytkownikami strony bez ich wiedzy. Pamiętaj, że używanie cookies możesz w dowolnym momencie wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej. Aby dowiedziec sie wiecej o cookies mozez kliknac tutaj.

Akceptuje uzywanie cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information